ZLOŽENIE PELIET

Odkôrnená pilina z tvrdého dreva

Pelety vyrábame z odkôrnenej piliny, ktorá nám vzniká popri výrobe drevených polotovarov. Podiel dubovej piliny na celkovom zložení je zhruba 80 až 90 %, zvyšok tvorí buková pilina.

Vlastný materiál z pílnice

Ako drevospracujúci podnik využívame na výrobu peliet len vlastnú pilinu, vďaka čomu majú naši zákazníci vždy istotu konštantnej kvality.

100% bez kôry a prímesí

Naše pelety neobsahujú kôru, pretože sa vyrábajú z odkôrneného materiálu. Rovnako v nich nenájdete žiadne cudzie prímesi alebo prísady, ktoré by produkt znehodnotili.

Certifikovaná slovenská surovina

Pelety vyrábame z drevnej suroviny, ktorá pochádza zo slovenských certifikovaných závodov a má overený pôvod.

VÝROBA DREVENÝCH PELIET

Proces peletizácie

Proces peletizácie spočíva v zlisovaní drevnej piliny pod vysokým tlakom na menšie granule valcovitého tvaru pomocou špeciálnych matríc.

Naša technológia

Začiatkom roka 2015 sme obmenili pôvodnú peletizačnú linku za novú patentovanú technológiu, ktorá nám umožnila zvýšiť výrobnú kapacitu aj kvalitu peliet.

Tradícia výroby

Naša spoločnosť spustila výrobu drevených peliet už v roku 2007, v tom čase ako jedna z prvých na Slovensku, vďaka tomu máme s výrobou už viac ako osemročné skúsenosti.

Vysoká výrobná kapacita

Vďaka našej výrobnej kapacite sme najväčším slovenským výrobcom peliet z tvrdého dreva a všeobecne patríme medzi najväčších výrobcov peliet na Slovensku.

POŽIADAJTE O 15 KG VRECKO PELIET NA SKÚŠKU!

Najlepšie sa presvedčíte, keď si naše pelety sami otestujete. Objednajte si na skúšku 15 kg vrecko a my Vám ho zašleme len za cenu poštovného 4,90 € s DPH.